Nesil Yayınları › Yazarlar › 
Abdullah Arıdoru

1973 yılında Ordu ili, Kumru ilçesi olan Eski Çokdeğirmen Köyü'nde dünyaya geldi. İlköğrenimini köyünde, ortaöğrenimini ise Kumru İmam Hatip Lisesi'nde tamamladı.
19 Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde başlayan fakülte yılları, 1999 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden mezun olmasıyla son buldu.
Nesil Yayınları'ndan 2000 yılında "Meşhurlardan Espriler", 2002 yılında Efendimize Şiirler, 2004 yılında "Bir Bayramdır Ramazan" ve 2010 yılında "Mihmandar" isimli kitapları yayınlandı.
Moral FM'de 1993-2007 yılları arasında Teknik Yönetmen, Programcı, Gece Sorumlusu, Yayın Kurulu Üyesi, Program Sorumlusu ve Genel Yayın Yönetmenliği görevlerinde bulundu.
Çoban Yıldızı, Beyaz Sayfa, Süveyda, Sabah Meltemi, Beyaz Gece gibi çok sayıda programın yanı sıra Araştırmacı-Yazar Yavuz BAHADIROĞLU ile birlikte tarihin ışığında günün konuşulduğu Geçmiş Zaman Olur Ki programını hazırlayıp sundu.
GAP Olay Gazetesi tarafından düzenlenen "GAP Oscarı Ödülleri" kapsamında radyo dalında 2004 yılının "En İyi Radyo Gazetecisi" seçildi.
Mihmandar programıyla Özel Mavigün Eğitim Kurumları tarafından 2006 yılının "En İyi Söyleşi Programı" ödülüne layık görüldü.
Büyük bir kısmını protokol sunumlarının oluşturduğu yüzlerce sahne sunuculuğu yapan ARIDORU, çok sayıda televizyon programı da hazırlayıp sundu.
50 üyesi olan Radyolar Derneği'nin (RADYODER) kuruluşunda görev alarak, Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı seçildi.
31 Mayıs 2009 tarihi itibariyle Moral FM Genel Yayın Yönetmenliği ve Moral Dünyası Dergisi Sorumlu Yazıişleri Müdürlüğü'nden ayrılan ARIDORU, 1 Haziran 2009 tarihinden itibaren Bağcılar Belediye Başkanı Lokman ÇAĞIRICI'nın Basın Danışmanlığını yapmaktadır.
Merve Hanımla evli olan Abdullah ARIDORU Beyzanur, Yusuf Enes ve Ahmet Emir'in babasıdır.
Yazarın Yayınevimizden Çıkan Eserleri
Ana Menu
Ana Sayfa
Kitaplar
Yazarlar
Etkinlik Takvimi
Kitap
Yeni Çıkanlar
Çok Satanlar
Kitap Videoları
Yayın Kataloğu
Kurumsal
Hakkımızda
İletişim
Basından
Yazar Adayları
İletişim
Adres: Sanayi Caddesi, Bilge Sokak No: 2
Yenibosna / Bahçelievler / İstanbul
Telefon: +90 212 551 32 25
Faks: +90 212 551 26 59

© 2016 Nesil Basım Yayın, tüm hakları saklıdır